Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peti

24. 7. 2008

Vlk

Vlk je pet, kterého může získat i low-level postava. Vlci jsou velmi hbití a protože jsou poměrně slabí, měl by se o ně ze začátku majitel hodně starat, aby nezemřeli.
Narozdíl od hatchlinga nemá vlk žádné zvláštní schopnosti.

Image

Jsou dvě možnosti, jak získat vlka - buď splnit příslušný quest - Get a pet, nebo ho získat od jiného hráče.
Vlk má zpočátku level 15. Žrádlo pro něj je možné získat od Pet Managera ve vesnici.

Hatchling

Hatchling vypadá jako malý drak a může se vyvinout do stridera. Quest na jeho získání je mnohem obtížnější než u Vlka. Narozdíl od něj má také několik odlišných vlastností.
Celkem jsou 3 druhy hatchlingů, každý z nich má jedinečné vlastnosti a skilly.

Image

Jsou dvě možnosti, jak získat hatchlinga - buď splnit příslušný quest - Little Wings, nebo ho získat od jiného hráče.
Po dokončení questu si není možné vybrat druh hatchlinga, ten bude vybrán náhodně.
Hatchling má zpočátku level 35. Žrádlo pro něj je možné získat od Pet Managera ve vesnici.

Druhy hatchlingů

 • Hatchling of Twilight : Nemá žádné zvláštní skilly, ale rychle se z něj stane strider vhodný pro přepravu.
 • Hatchling of the Stars : Je podobný kouzelníkovi a umí seslat dva druhy magie. Skillem Bright Burst způsobí cíli zranění a skillem Bright Heal se může sám léčit.
 • Hatchling of Wind : Je podobný bojovníkovi. Umí použít Wild Stun, který způsobí

  Strider

  Když hatchling dosáhne levelu 55, může se prostřednictvím questu ( Little Wing's Big Adventure ) vyvinout na stridera. Další podrobnosti vám sdělí Wiseman Cronos v Hunters Village.
  Strider má stejné jméno jako hatchling, ze kterého se vyvinul. Během přeměny jsou však vynulovány zkušenosti, buffy a debuffy, hlad, level apod. Jakmile se hatchling jednou přemění na stridera, nelze tuto změnu již vzít zpět. Stridera lze kdekoliv vyvolat použitím příslušného předmětu.

  Image

  Během lovu pomáhá strider svému pánovi stejně jako ostatní peti

  Přeprava

  Hráč, který vyvolal stridera, může použít tlačítko mount/dismount v okně s akcemi (Alt+C) k nasednutí na stridera. Když jede na striderovi, změní se některé vlastnosti.
  P. Atk. a Speed (rychlost) budou převzaty od stridera, ostatní vlastnosti od hráče. Pokud je ale level hráče výrazně nižší než striderův, bude mít strider postih k P. Atk. i ke Speed. Pokud například bude level hráče nižší o 5 levelů nebo více, P. Atk. se sníží o 50 % nebo více (za každý level rozdílu navíc o 5 %). Pokud činí rozdíl mezi hráčem a striderem 10 levelů a více, bude striderova Speed snížena o polovinu.
  Pokud po nasednutí na stridera spadne ukazatel hladu na 50 % nebo níž, dostane strider 50% postih na Speed a nasednutí/sesednutí bude také omezeno.
  S tím, jak stoupá striderův level, roste i jeho Speed a naopak.

  Omezení za jízdy na striderovi

  Hráč se může účastnit boje i když jede na striderovi. Nemůže však používat fyzické skilly, a pokud má na sobě nějaké vybavení, tak nemá na stridera žádný účinek. Pasivní skilly ale stále účinkují a hráč může ze stridera i kouzlit. Pokud hráče ovlivňuje nějaký buff, debuff nebo léčení, nemá žádný efekt na stridera.
  Pokud hráč na striderovi otevře inventář, není možné zobrazit i inventář stridera. Když hráč použije nějaký předmět (např. lektvar), má účinek pouze na hráče. Při teleportování je možné se přesunout do jiné oblasti na striderovi. Hráč ale nemůže dělat žádné sociální akce (úklona, tanec apod.), soukromé obchody, enchantovat předměty a používat trpasličí workshopy.
  Když se hráč na striderovi ponoří pod vodu, zobrazí se hráčův dech a když zmizí, odečítají se striderovy HP.
  Pokud hráč jel na striderovi a sesedne z něj, strider se automaticky vrátí do inventáře. To platí, i pokud se hráč na striderovi odhlásí ze hry nebo je odpojen.
  Všechny zkušenosti, které hráč jedoucí na striderovi získá, náleží hráči. Strider navíc konzumuje méně žrádla když na něm hráč jede.

  Smrt a zmizení stridera

  Co se stane, když strider umře, záleží na tom, zda ho měl hráč před smrtí osedlaného nebo ne.
  Pokud na něm hráč nejel a strider byl tedy normálním petem, zůstane určitou dobu jako mrtvola. Stejně jako ostatní peti, pokud nebude včas oživen, umře nenávratně.
  Pokud ukazatel striderova hladu zůstane delší dobu pod určitou hranicí, strider zmizí. Pokud na něm zrovna jede hráč, vrátí se strider do inventáře. Když ho potom opět vyvolá, jeho ukazatel hladu bude ukazovat 0 %.

  zranění a může omráčit, a Wild Defense, který zvýší hatchlingovu P. Def a M. Def.

  Wyvern

  Pouze hradní pán může volně létat na wyvernovi.
  Na wyvernovi jde létat pouze poté, co promluvíte s Wyvern Managerem na nejvyšších patrech hradu. Před rozhovorem s touto NPC musíte jet na striderovi a budete potřebovat B krystaly.

  Image

  Wyverni musejí být stejně jako ostatní peti průběžně krmeni. Pokud jim dojde žrádlo, automaticky zmizí a hráč je navrácen do nejbližší vesnice.
  Když letíte na wyvernovi, nemůžete útočit na žádná monstra, ale můžete použít jeho dech k útoku na ostatní hráče.
  Zatímco letíte na wyvernovi, nemůžete zvedat předměty a používat skilly.
  Když použijete příkaz /dismount, wyvern okamžitě zmizí. Pokud se tak stane ve vzduchu, utrpíte zranění způsobené pádem. Ve zvláštních oblastech, kam se normálně není možné dostat (např. nejvyšší patro Tower of Insolence), není sesednutí z wyverna povoleno.
  Když se hradní pán změní, zatímco hráč letí na wyvernovi, hráč automaticky sesedne.

  Baby Peti

  Od Chronicle 4 můžeš mít jednoho ze tří druhů Baby Petů, a to: Baby Cougar, Baby Buffalo a Baby Kookaburra. Získat je můžeš splněním určitých questů (viz obr. výš), nebo zakoupením v Clan Hall jako Pet Exchange Tickety (550kA).

  pict01

  Baby peti nikdy nevyroustoua jejich schopnosti jsou velmi omezené. Defense mají velmi slabý, takže ve většině případů zemřou hned na první ránu, je tedy dobré je udržovat co nejdále od mobů. Stejně jako Defense mají slabý i Attack, takže v boji vám moc nepomůžou, a to i přes to že můžou používat Soulshoty, Spiritshoty a Blessed Spiritshoty. Armory ani zbraně však žádné nepoužívají.

  Co tedy vlastně dělají? Healují. Ne moc, ale trochu to pomůže. Rozdíly v nich jsou na jakém levelu je můžeš získat a v tom, jak vypadají. Když jsou vyvolaní, odebírají vám 10% ze získaných expů, ale vyvíjejí se rychle (stoupá účinnost Heal skillu). Od normálních petů se liší ještě tím, že je musíte krmit jídlem "Baby Spice", které si sami odebírají z inventáře při 55% hladu. Jako u ostatních petů, máš 20 minut, po tom když zemřou, aby jsi je ressnul (dobrý je Blessed Scroll of Resurrection for Pets), jinak o svého Baby peta přijdeš. Quest můžeš udělat jen jednou (není opakovatelný), ale neztrácej naděj, pořád si ho můžeš koupit od jiného hráče nebo v Clan Hall. I Baby Peti se dají ,jako ostatní pet, pojmenovávat.


  Skilly

  Normal Heal
  Level 26-29 = 26 hp
  Level 30-38 = 39 hp

  Critical Battle Heal (svítí HP Bar)

  Level 26-29 = 100 hp
  Level 30-38 = 141 hp

  pict02

  Questy na získání Baby petů

  Baby Cougar - Navštiv Pet Managera Coopera v Giranu. Musíš splnit quest Help my Sister!. Nejnižší level nutný pro začátek questu je 26.
  Baby Buffalo - Navštiv Pet Managera Waterse v Dionu. Musíš splnit quest Help my Uncle!. Nejnižší level nutný pro začátek questu je 25.
  Baby Kookaburra - Navštiv Pet Managera Lundy v Gludiu. Musíš splnit quest Help my Son!. Nejnižší level nutný pro začátek questu je 24.

  Itemy

  • pict03 Blessed Scroll of Resurrection for Pets
   - Scroll, který vzkřísí mrtvé zvířátko, s plným zdravím (HP) a obnoví jeho Exp.
  • pict04 Baby Buffalo Panpipe
   - Vyvolá Baby Buffalo
  • pict05 Baby Cougar Chime
   - Vyvolá Baby Cougar
  • pict06 Baby Kookaburra Ocarina
   - Vyvolá Baby Kookaburra
  • pict07 Baby Spice
   - Jídlo určené pro Baby Pety

   Tamed petové

   Časově omezeného 'Tamed' peta získáš ochočením volně žijícího zvířete v oblasti Beast farm. 'Tamed' petové jsou dospělou verzí 'Baby' petů, a na rozdíl od questových petů jsou schopni dobíjet a buffovat (Empower 3, Bless the Body/Soul 5, …) svého majitele. Druhy buffů závisí na krmivu kterým si Tamed peta ochočuješ.

   Tamed pets nejsou permanentní jako peti získaní questem. Jsou zde pouze dokud se neodloguješ ;-).


   'Tamed' petové - dospělá verze 'Baby' petů

   Ochočitelné zvířata se dají najít v C4 lokaci Wild Beast Pastures. Ty to monstra jsou okolo levelu 65.
   Postup při ochočování

   • Kup krmivo od ,,prodavače krmiva“ (Feed Vendor). Tito NPCs jsou kolem pastvin (Wild Beast Pastures). Existují dva druhy krmiva. 'Golden Spicy' a 'Crystal Spicy'. Podle toho čím svého peta nakrmíš, budeš od něho získávat příslušné buffy.

   • Umísti krmivo do shortcut bar (to je ta tabulka kam si dáváš kouzla abys je mohl rychle použít). Označ nějaké zvíře (Alpen Kukkaburra, Alpen Buffalo, Alpen Cougar) a klikni na krmení.
   • Zvíře ,,vyroste“ jakmile je ochočení úspěšně dokončené. Ze začátku bude mít 1/2 HP. Jakmile uspějete s ochočováním poprvé, jeho HP se zdvojnásobí. Až uspějete podruhé tak se zdvojnásobí znovu.

   • Nakrmte svého nového peta znova. Když se jeho jméno změní na 'Tamed xxx' tak to znamená že byl úspěšně ochočený. Jestliže místo toho jeho HP bude x4 , znamenáto že se ochočování nepovedlo, takže musíte bojovat o svůj život :o)


   V Beast farm sa dají dělat questy související s tamed pety: Delicious Top Choice Meat (65lvl) nebo Bring Up With Love (65lvl).

    
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář